PEV Zlín Podzimní Slovenský ráj

Slovenský ráj je unikátním krasovým územím s množstvím, úzkých údolí, kaňonů a s několika zachovanými planinami, které jsou bohaté na krasové jevy. Rokliny zdobí vodopády, kaskády, peřeje a skalní útvary. Na území národního parku dominují kaňony řek Hnilec a Hornád. V roce 1988 byl vyhlášen národním parkem. Většinu území tvoří vápence a dolomity, nachází se zde více než 350 jeskyní a propastí. Je to jeden z nejhustěji značených národních parků Slovenska. Průchod usnadňují dřevěné schůdky, železné a dřevěné žebříky. Byly zde vybudovány i krátké ferraty. Je zde také možnost občerstvení. Se zájezdem se podíváme i na dva slovenské hrady. Při cestě tam, je to Lietava a při zpáteční cestě Spišský hrad, který je nejrozsáhlejší hradní zříceninou ve střední Evropě a jedním z největších hradních komplexů v Evropě vůbec.

Termín

25.9. - 29.9.2024 Odjezd z Holešova 5:30h, Zlín 6:00h

Typ zájezdu

Zájezd je určen pro pěší turisty.

Doprava

Doprava je zajištěna autobusem Karosa lux. V průběhu cesty i po celou dobu zájezdu je možné si u řidiče zakoupit občerstvení za české koruny. Autobus nám bude po celou dobu k dispozici.

Ubytování a strava

Penzion Anton u Hrabušic. Pokoje 2, 3  a 4 lůžkové. V penzionu je zajištěna polopenze a je zde i restaurace.

Cena

Cena zájezdu činí Kč 6000,-. Záloha ve výši 3000,- je splatná do 28. 2. 2024 (podmínka na poskytnutí slevy za včastnou platbu). Doplatek ve výši 3000,- je splatný k datu 31. 8. 2024 na účet č. 2200315110 / 2010. Cena zahrnuje dopravu, ubytování a polopenzi, mapy v elektronické podobě.

Vedoucí

Josef Bezruč, Polichno 93, 763 41 Polichno-Luhačovice, mobil: 608 082 174, email: bezrucpepa@gmail.com

Program:

1.den - středa 25.9. - odjezd z Holešova v 5:30h, Zlín autobusové nádraží nást. 78 v 6:00h. Trasa Vizovice, Horní Lideč, Púchov, Žilina, Likava, Podhorie. 136 km
Procházka po modré značce na Cibuľník (633 m), Lietavský hrad, parkoviště Lietava Majer. 6,4 km, h 208 m.
Pokračování autobusem přes Ružomberok, Lipt. Mikuláš a Poprad do Hrabušic na penzion.
173 km
Ubytování a večeře. Seznamovací večírek.

2.den - čtvrtek 26.9. - z penzionu po zelené značce na Hrdlo Hornádu, jaskyňa pod ladopádom, Kláštorisko chata, po žluté Kláštorisko lúka, naučný chodník ferrata HZS Kyseľ, (možno vynechat a zkrátit z Kláštoriska po modré), Kysel rozcestí, po modré dolina Malý Kysel, na rozcestí a po žluté a pak po červené zpět na penzion. 17 km, h 754 m
Trasa B: na Kláštorisko stejné jako předchozí, odtud po červené přes vyhlídku, Vtačí hrb, na rozcestí se žlutou, pokračovat po červené na Podliesok a na penzion. 12 km, h 438 m.

3.den - pátek 27.9. - odjezd autobusem od penzionu na parkoviště Smižany Maša. 16 km
Z parkoviště naučným chodníkem kolem Hornádu do Čingova, dále po žluté Čingov Ďurovec, přes vyhlídky na Tomášovský výhled, odtud po zelené na rozcestí Pod Tomášovským výhledem, dále po chodníku Horskéj služby kolem Hornádu ke Kláštorské dolině, Hrdlo Hornádu a na penzion. 14 km, h 312 m
Trasa B: stejná jako základní trasa jen se vychází z parkoviště Čingov Ďurovec. 11 km, h 226 m.

4.den - sobota 28.9. - z penzionu po červené na Podliesok, po zelené značce dolinou Suchá Belá, rozcestí se žlutou, dále po modré na rozcestí Malá Polana, odtud odbočíme vlevo po červené k restauraci Piecky, po zelené a červené značce na Penzion. 19 km, h 495 m.
Trasa A: stejná jako základní trasa, ale od restaurace Piecky po žluté dolinou Piecky, Glackou cestou na červenou a po ní na Penzion. 24,5 km, h 854 m.
Trasa B: stejně jako základní trasa na rozcestí závěr Suché Belé, pak po žluté Glackou cestou až na červenou a po ní na Penzion. 12 km, h 416 m.

5.den - neděle 29.9. - odjezd autobusem na Spišský hrad. 35 km
Vycházka z Hodkovic po naučném chodníku Sivá Brada - Drevník na skály Kamenný ráj, odtud hřebenem (také žlutá a modrá značka) na Spišský hrad. 3 km, h 178 m.
Odjezd autobusu z parkoviště pod Spišským hradem kolem 13 h. Trasa stejná jako příjezdová.

Trasa A je prodloužená oproti trase základní, trasa B je trasa zkrácená.

Konečný program může být upraven vedoucím zájezdu podle aktuální situace. Prosíme všechny zájemce o včasné vyplnění přihlášky a zaplacení zálohy. Za včasné zaplacení bude poskytnuta sleva. Platbu je možné provést osobně nebo na účet u banky. U platby na účet uveďte název zájezdu a jméno.

Přihlášky na adrese:Josef Bezruč, Polichno 93, 763 41 Polichno-Luhačovice, email: bezrucpepa@gmail.com
Platná je pouze přihláška se zaplacenou zálohou. Přednost mají zájemci, kteří zaplatí zálohu dříve.