PEV Zlín Pobaltí pro cyklisty

Zrušeno !

Se zájezdem se podíváme do dvou pobaltských republik. Nejdříve to bude Litva. Potom se přesuneme do Lotyšska. Navštívíme národní parky v okolí Vilniusu a Rigy, prohlédneme si města Vilnius, Kaunaus a Rigu. V oblasti je mnoho památek a zajímavostí od středověku až do dnešní doby. Projedeme se po pobřeží Baltu i s koupáním jednak v četných jezerech, tak i v Baltském moři. Náročnost není nijak veliká. Krajina je rovinatá a budeme se pohybovat jak po cyklostezkách, tak i v terénu. Terénní trasy budou po polních a lesních cestách. Pobaltí, podobně jako Mazurky, jsou oblastí jezer.

Odjezd

Pátek 17.7.2020 z autobusového nádraží Zlín v 16:00h. Sraz a nakládání kol v 15:00h. Zlín, noční přejezd Polska, Vilnius. Celkem 1 000 km. Příjezd kolem 10:00 hod.

Typ zájezdu

Zájezd je zaměřený na cykloturisty, proto nejsou plánované túry pro pěší. Trasy na kole budou kombinovány s dopravou vlastním busem. Autobus použijeme pro vzdálenější místa. Trasy budou rozděleny na několik variant a bude možno si vybrat tu, která vám bude nejvíce vyhovovat. Kromě toho je možno si program upravit dle vlastního uvážení, pokud nenaruší program hlavní skupiny. Také pokud by se někdo chtěl zúčastnit pěšky a vytvořil si vlastní trasy, tak tato varianta také existuje.

Cena

Předběžná cena 9 000 Kč. V ceně zájezdu je ubytování, doprava busem s vlekem na kola, elektronické materiály (mapy, trasy, popisy atraktivních míst ap.) V ceně není zahrnuto pojištění a vstupy do památek. Záloha je 5000 Kč.

Ubytování

Bude zajištěno na dvou místech. V Litvě to bude poblíž Vilniusu a v Lotyšsku u Baltského moře, poblíž Rigy. Z místa ubytování budeme vyjíždět na okolní výlety, takže nebude nutné balit věci každý den. Ubytování ve čtyřlůžkových pokojích s kuchyňkou, ledničkou a vlastním sociálním vybavením, rychlovarnou konvicí. V ceně ubytování je možnost grilování, Wifi připojení. Pokoje mají i možnost topení, které je možné využít k sušení. Možnost venkovního posezení.

Stravování

V hotelu u Rigy 3x snídaně bufetového typu. Jinak si stravovu platí každý sám. Možné je stravování v místních restauracích nebo z vlastních zásob. Potraviny lze nakoupit v místních obchodech. Ceny za potraviny jsou srovnatelné s cenami u nás. V penzionu u Vilniusu je možné sjednat snídaně za 179 Kč.

Výbava

Zájezd je vhodný pro treková kola, případně horská. Nezapomeňte přibalit i teplé oblečení a pláštěku nebo deštník. Vezměte si také náhradní dušu a nářadí na výměnu. Doporučuji vzít i mazivo na řetěz.

Program:

1. den Pátek 17.7. 2020 - Odjezd z Holešova v 14:30 hod. z autobusového nádraží. Odjezd ze Zlína v 16:00 hod. také z autobusového nádraží, nástupiště č.78. Nakládání kol ve Zlíně od 15:00 hod. Další zastávka bude ve Vsetíně.

2. den Sobota 18.7. 2020 - Příjezd a ubytování do penzionu Trakaitis Holiday Home u města Vilnius. Prohlídka města Trakai.

3. den Neděle 19.7. 2020 - Kolem jezer Galves a Skaitis 35 km.

4. den Pondělí 20.7. 2020 - Návštěva Vilniusu. Na kole zpět na ubytovnu.

5. den Úterý 21.7. 2020 - Autobusem do Kaunausu. Na kole do Talpünai 50 km. Pro zdatné je možné dojet až do penzionu 93 km. Zkrácení do Kaišiadoris 35 km.

6. den Středa 22.7.2020 - Přejezd na ubytování do hotelu Laguna House u Rigy. Cestou návštěva Rigy.

7. den Čtvrtek 23.7. 2020 - Autobusem do Cesis. Trasa Cesis, Ligate 23 km. Možnost projet terénem po turistické značce kolem řeky Amata 12km.

8. den Pátek 24.7. 2020 - Trasa kolem baltského pobřeží k Rize a zpět na ubytování.

9. den Sobota 25.7. 2020 - Krátká vyjížďka. Upřesnění na místě podle podmínek, individualní program. Balení a nakládání kol. Odjezd.

10. den Neděle 26.7. 2020 - Příjezd do Zlína v dopoledních hodinách.

 

Program je pouze orientační a bude upřesněný.